TEKNİK BİLGİ

 

 

 

 

POWERMATİC 80

 

Bir otomatik saat, kullanıcısının enerjisi ile çalışır. Mekanizmanın çalışmasını sağlayan, bileğin hareketleridir. Powermatic 80, 80 saatlik çalışma rezervi sunar; bu süre, saatin 3 gün boyunca bilekte taşınmasa bile saati doğru olarak göstermeye devam etmesi için yeterlidir. 1 buçuk günlük çalışma rezervi sunan rakibine göre üstün performansa sahip olan, yenilikçi bir mekanizmadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SWİSSMATİC

 

Swissmatic mekanizması, saat endüstrisinde gerçek bir inovasyondur. Tissot'nun cazip fiyatlı bir model sunmasının sırrı, farklı bileşenlerin imal edildiği, daha sonraki montaj işlemlerinin komple mekanizma için modüller halinde gerçekleştirildiği otomatik üretim zincirinde yatmaktadır. Swissmatic, 72 saatlik çalışma rezervi sunar; bu süre, saatin 3 gün boyunca bilekte taşınmasa bile saati doğru olarak göstermeye devam etmesi için yeterlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VALJOUX

 

ETA Valjoux kalibre, Côtes de Genève veya perlage gibi zarif saatçilik finisyon tekniklerinin kullanıldığı, seçkin ve sağlam, kendi kendine kurmalı kronograf mekanizmadır. 1970'lerde tasarlanan mekanizma, güvenilirliği ve performansı sayesinde her dönem var olmaya devam etmiş ve saatçilik dünyasındaki en önemli mekanizmalardan biri haline gelmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEKANİK SAAT MEKANİZMALARI

 

Tissot’un mekanik bir saat mekanizması incelikle üretilmiş yaklaşık 100 parçadan meydana gelir. Denge kadranı, mekanizmanın merkezinde yer alır ve onun doğruluğunu sağlar. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NİVACHRON™

 

Bir otomatik saat, kullanıcısının enerjisi ile çalışır. Mekanizmanın çalışmasını sağlayan, bileğin hareketleridir. Powermatic 80, 80 saatlik çalışma rezervi sunar; bu süre, saatin 3 gün boyunca bilekte taşınmasa bile saati doğru olarak göstermeye devam etmesi için yeterlidir. 1 buçuk günlük çalışma rezervi sunan rakibine göre üstün performansa sahip olan, yenilikçi bir mekanizmadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SİLİSYUM

 

Tissot, 1930'lu yıllarda, elektronik aletlerin hayata girişi ile, bu aletlerin yaydığı manyetik alanların saatlerin mekanizmalarını olumsuz etkilemesinin önüne geçmek için, bilgi ve tecrübesini müşterileri için seferber etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SAFİR CAM

 

Darbelere karşı aşırı direnç ve şeffaflığı sayesinde kadranın ve ibrelerin iyi okunabilirliği. Bu malzeme elmastan sonra en dayanıklı malzemeler arasında sayılıyor ve bu nedenle özellikle çizilmez özelliğinden dolayı üst düzey saatçilikte kullanılıyor. Safir cam, saate farklı tasarımlar kazandıran birçok form alır. Ya düz, kavisli, içi boş veya aşınmış.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIRLANTALAR

 

Tissot, saatlerinde kullanılan pırlantaların kökenini ve kalitelerini - özellikle renk, berraklık veya boyut - garanti eder. Nitekim, kullanılan pırlantaların tamamı da, işlenmemiş elmaslar için uluslararası bir sertifika sistemi olan Kimberley Süreci'nin sertifika gereksinimlerine uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ALTIN

 

Altın, dünyanın en değerli ve rağbet gören metallerinden biridir, parlaklığı ve birçok teknik özelliği ile bilinir: paslanmaz, çözünmez, değiştirilemez. Tissot tarafından, altın üretimi için gerekli olan gümüş ve bakır karışımı ile birlikte %75 saf altın kullanılan prestijli bir alaşım olan 18K altın kullanılır. Tissot'un bilgisi ve uzmanlığı sayesinde, tasarımlar nesilden nesle aktarılır, rakipsiz bir uzun ömürlülüğe sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEDEF

 

Okyanusların ve denizlerin derinliklerinde gelişen sedef, yanardöner, ışıltılı özelliklere sahiptir. Her sedefin kendine özgün görünümü olması nedeniyle, bilhassa kadın saatlerine hem kadran hem de diğer bileşenler üzerinde kullanılır ve tasarıma eşsiz bir karakter kazandır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SERAMİK

 

En sert malzemelerden biri olarak bilinen seramik, Tissot tarafından onlarca yıldır kullanılmaktadır. Gün içinde darbelere ve çizilmelere maruz kalan bir saatin harici bileşenlerinde kullanım için idealdir. Seramik, alüminyum oksit ve zirkonyumdan oluşmaktadır, bu sayede zaman içinde asla oksitlenmeye maruz kalmaz. Saat ışıltısını asla kaybetmez. Ayrıca hipoalerjenik olması sayesinde, her bilek için uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SUPERLUMİNOVA®

 

Tissot'un önem verdiği bir özellik olarak, her koşulda görünürlük sağlar. Bu nedenle bazı tasarımlarda, SuperLuminova® adı verilen bir malzemeye kullanılmaktadır. Bu malzeme, kadranlar ve ibreler gibi görünür bileşenler üzerinde kullanılır, mini ışık akümülatörü olarak işlev görür, ışığı saatin karanlığa girişi ile yansıtır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GEÇİRİMSİZLİK

 

Tüm Tissot saatlerinin kasaları, geçirimsizlik kapasitesi de dahil olmak üzere birçok teste tabi tutulur. Tissot, saatin maruz kalabileceği gerçek koşulları simüle ederek, darbeye, basınca ve sıvı, gaz, toz nüfuzuna karşı direnme kapasitesini test eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GÜNEŞ ENERJİSİ

 

Tissot tarafından ikonik T-Touch koleksiyonu için kullanılan, en yeşil enerjidir: Expert Solar ve Connect Solar. Saat kadranının altına yerleştirilen küçük güneş kolektörleri sayesinde, geri kazanılan ışık bir akümülatörde depolanır. Genellikle bir kuvars mekanizmayı çalıştırmak için gereken enerji bir pilden gelir, bu mekanizmada ise enerji doğal veya yapay ışıktan sağlanır. Bu çevre dostu teknoloji sayesinde Tissot, hiç şarj edilmeden aylarca işlemeye devam edebilen saatler geliştiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOKUNMATİK TEKNOLOJİSİ

 

20 yıl önce, Tissot tarafından ilk dokunmatik saat geliştirilmiştir. Bu high-tech teknoloji, saatin ergonomisini artırmakta, kullanımı kolaylaştırmakta ve eşsiz bir kullanım tecrübesi sunmaktadır. Çok sayıda düğme ve karmaşık alt menüye gerek kalmaksızın, pusula, altimetre, hava durumu, alarm, kronograf gibi çok çeşitli işlevler sunulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COSC

 

Tissot, kronometre olarak onaylanmış "COSC" sertifikalı saatler sunmaktadır. Bu sertifika, başta hassasiyet, anti-manyetizma ve darbe direncini olmak üzere, 15 gün boyunca mekanizmalar üzerinde en zorlu testleri gerçekleştiren İsviçre Resmi Kronometre Test Enstitüsü tarafından verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR