Deniz, buzullar ve kanıtlanmış sağlamlık. Üç yeni dalgıç saati Prospex'i köklerine, yani kutuplara götürüyor.

Köklü geçmişin mirası tasarımlar, buzulların dokusuna ve rengine sahip kadranlarla birleşiyor.

Seiko dalgıç saatlerinin güvenirliği ve dayanıklılığı, 60'larda ve 70'lerde kutuplara yolculuk yapan kaşifler ve araştırmacılar tarafından tercih edilmeleriyle duyuldu. Seiko, bu dönemde yaratılan üç efsanevi dalgıç saatinin modern yorumlarını Prospex koleksiyonuna katıyor. Saatlerin tasarımları, Kuzey ve Güney Kutupları'nı biçimlendiren, araştırmacıların ve maceracıların ilk gördüğü manzaraları oluşturan buzullardan ilham alıyor. Her bir kadran, koyu maviden beyaza, buzulların farklı bir renk tonunu taşıyor.

 

Seiko‘nun 1965‘te yarattigi ilk dalgig saatinden ilham aldi.

Kutup buzullarinin gücü ve guzelligi, kadranlarin muhteşem desenlerinde mükemmel bir şekiIde yansitiliyor. Koyu mavi renk kadrana sahip model, Seiko’nun J965’te yarattigi ilk daIgiç saatinden ilham aliyor. Orijinal model, 1966-1969 arasinda Japon Antarktik Araştirma Gezisi’nin üyeleri tarafindan kullanılarak güvenilirliğini kanitIamişti.

 

 

1968 modeli, buz mavisinin iki tonuyla yenileniyor.

Açık mavi kadran ve koyu mavi renkteki bezel, 1968 yılında yaratılan kilometre taxi modelin yeni versiyonunu süslüyor. Orijinal model, 300 metre su geçirmezlik özelliğine sahip ilk Seiko’ydu ve 10 vuruşIu otomatik makineye sahipti.

 

 

 

Naomi Uemura'nın 70'lerde kullandığı saatin yeniden yorumu

Beyaz kadran, 1970 klasiği saatin eşsiz kasasıyla birleşiyor. Orijinal model, Naomi Uemura'nın 1974'ten 1976'ya kadar devam eden, tek başına köpek kızağıyla yaptığı 12.500 km'lik Gröland-Alaska yolculuğunda kullanılmıştı ve en zorlu koşullarda bile ne kadar güvenilir olduğunu ispatlamıştı.

 

Her üç model de güvenilirliği kanıtIanmış, 70 saat güç rezervi sunan Kalibre 6R35’ten güt alıyor. 200 metre su geçirmezIiğe sahip olan saatlerin tümü uzunluğu ayarlanabilen, güvenlik kilitli tokalı paslanmaz çeIik bilezikle sunuluyor. Kasalarda süper sert kaplama kullanılıyor ve camların iç yüzeyinde bulunan yansıma önleyici kaplama sayesinde her açidan yüksek okunabilirlik sunuluyor. Karanlıkta okunabilirliği sağlamak için tüm indeksler ve ibreler yoğun Lumibrite kaplamaya sahip.

 

Her üç saat de Prospex Save the Ocean serisine katılıyor. Seiko bu programla deniz koruma kurumlarına maddi destek de dahil olmak üzere farklı şekilIerde destek oluyor. Her üç saat de Temmuz 2022’den itibaren Seiko Butikleri’nde ve seçkin yetkili satış noktalarinda satışa sunulacak. Save the Ocean projelerini incelemek için:

 

Tıklayınız

 

 

 

 

Seiko Prospex Save The Ocean Özel Üretim Modelleri

1965 Diver's Modern Yorumu: SPB297J

1968 Diver's Modern Yorumu: SPB299J

1970 Diver's Modern Yorumu: SPB301J

 

Kalibre 6R35

Çalışma Sistemi: Otomatik

Titreşim: Saatte 21.600 Titreşim (Saniyede 6 Vuruş)

Güç Rezervi: 70 Saat

Taş Sayısı: 24

 

Özellikler:

Süper sert kaplama paslanmaz çelik kasa ve bilezik

Yansıma önleyici kaplamalı bombeli safir cam

Lumibrite ibreler ve indeksler

Su geçirmezler: 200 m diver's

 

Manyetik direnç: 4.800 A/m

Kasa Çapı: 40,5 mm, Kasa Yüksekliği: 13,2 mm (SPB297J)

Kasa Çapı: 42,0 mm, Kasa Yüksekliği: 12,5 mm (SPB299J)

Kasa Çapı: 42,7 mm, Kasa Yüksekliği: 13,2 mm (SPB301J)

Güvenlik kilitli üçlü katlamalı, düğmeyle açılan ve uzunluğu ayarlanabilir toka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR